Harry Potter Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Szerepjáték

Üdv a Roxfort kapujában! Minden hasonlóan működik, mint Harry idején, azonban nem felhőtlen a hangulat egyetlen, furcsa diák miatt...
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Park és Udvar

Go down 
+5
Emily Anne Cave
Savannah Bay
Jordan Young
Brianne Stacks
Admin
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
SzerzőÜzenet
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyPént. Jún. 19, 2015 3:17 pm

- Öhm... Visszahúzódó, mondjuk így - próbáltam árnyalni azt, hogy antiszociális. - Oké, őszintén szólva néha olyan, mintha allergiás lenne az emberekre. - Hát, nem jött össze az árnyalás. - De amúgy jófej. Bár nem szoktunk vele sokat beszélgetni.
Kicsit aggódva néztem rá, hogy mennyire lohasztottam le a harci kedvét.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyPént. Jún. 19, 2015 3:12 pm

-Hát, csak amolyan halvány infóim vannak róla, de személyesen tegnap beszéltem vele először. Szóval úgy volt tegnap, hogy a buborék nekiütközött, és mindene tiszta buborékfújó löttyös lett. Eléggé megijedtem, bocsánatot is kértem. És észrevettem, hogy valamit rajzolt, ott a fűben ülve. Gondoltam próbálok kicsit kedves lenni és megkérdezem, hogy nem mutatná-e meg pár rajzát. De képzeld, nem akarta! Mondjuk láttam a tekintetéből, hogy legszívesebben leküldene a málnásba. Elég fura fiú, vagy nem tudom. És amúgy milyen másokkal? Te biztos jobban ismered, ezek szerint. -érdeklődtem. Fura, hogy első látásra tök kedvesnek nézett ki, meg amúgy sem rossz képű, de aztán a viselkedése eléggé kiábrándító volt.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 10:01 pm

- Bree. Hívj Bree-nek, az jó lesz - mosolyogtam. - Ja, persze, mondhatjuk, hogy jóban vagyunk. Te honnan ismered?
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:58 pm

-Ó, csak egészen nyugodtan. Már annyi becenévvel rendelkezek, én egyenesen gyűjtöm őket. És ez kifejezetten tetszik. Te meg... -pár pillanatra elgondolkodva az égre néztem, miközben feltartott mutatóujjal kerestem ihletet, de nem jött össze. -Neked meg majd még kitalálok valamit!
-Fú, amúgy képzeld, én ma már kóvályogtam itt kora délután, Corallel óriásbuborékokat fújtunk ,és véletlenül nekiment egy Jordannek. Elég vicces szituáció. Ő az osztálytársad, nem? -kérdeztem, mert nem voltam benne teljesen biztos.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:52 pm

- Amúgy nem baj, ha Viráglánynak hívlak? - kérdeztem udvariasságból. Jobb lenne azelőtt tisztázni, hogy hozzászokom. Mert akkor nincs visszaút.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:51 pm

-De. -azzal le is huppantam a gyepre, ő mellém. -Szeretek a fűben ücsörögni, meg bármilyen természetes terepen. -tettem még hozzá csak úgy.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:48 pm

- Julian Bailey - vágtam rá rögtön. - A neve. Amúgy ja, tényleg jófejnek tűnik. Nem ülünk le a fűbe?
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:43 pm

-Egész tűrhető! -kezdtem vigyorogva. -Még pár napig hallhatjuk a szabadság ízét. Ja, és nekünk is volt óránk Mr. Újtanárral. Huh, a nevét nem bírtam ám megjegyezni. Nálunk már ment a nyálcsorgatás az első öt percben. Mondjuk én nem csorgattam. Jófejnek tűnik, attól függetlenül.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:40 pm

- Bonyolult - legyintettem. Igazából nem az. Adam és Savannah ül a fán, falják egymást nyamnyamnyam... Indult el a fejemben az idegesítő gyerekdal. - Mizujs? Milyen volt az első két tanítási nap?
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:38 pm

-Üdv. Hát azok a hímek meg megfutamodtak? -néztem felvont szemöldökkel a távozó fiúk után.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 9:09 pm

Szeptember

A fiúkkal a parkban ücsörögve beszélgettünk. Még jó kihasználni, hogy nem tanulással vagy magolással kell tölteni az időt. Bár most is magoltunk (csentünk szotyit a konyháról), de az más tészta (mármint... mag).
- Hé, az nem a hippi barátőnk? - hunyorgott Chase. Követtem a tekintetemmel, hogy hova néz és igaza volt, tényleg Savannah közeledett.
- Én... Megyünk, Chase? - pattant fel Adam. Mind a ketten furcsán néztünk rá. - Elfelejtettem valamit. Mármint fennfelejtettem valamit. A hálókörletben. Gyere. Kérlek.
Adam elindult válaszra sem várva. Chase-szel mindentudóan összenéztünk, majd utána szaladt. Én meg elindultam Savannah felé.
- Hello, Viráglány - köszöntem.
Vissza az elejére Go down
Jordan Young
Admin
Jordan Young


Hozzászólások száma : 273
Join date : 2015. Jun. 02.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 3:40 pm

Mivel ez az első pár nap még meglehetősen laza, ezért igyekszem minél több időt a kedvenc elfoglaltságaimnak szentelni. A ma délután időjárása tökéletes volt arra, hogy kimenjek a parkba és rajzoljak valamit. Fogtam a rajztáblámat, a rajzolós tolltartómat, és kivonultam a Tiltott Rengeteg széléhez, leültem a fűbe, és máris találtam magamnak egy érdekes virágot, amit elkezdtem levázolni. Szerettem ezt csinálni, hogy keresek egy random helyet, és az ott fellelt érdekes, megörökítésre érdemes növényekből egy rajzolt gyűjteményt alakítok ki lassacskán. Ilyenkor nem érdekel a többi kint lévő diák, és őket sem érdeklem én, szerencsére. Alig tudja rólam egy-két évfolyamtársam, hogy egész jól rajzolok. Már nagyban elmerültem a tónusozásban, amikor lányok közeli sikítozására lettem figyelmes. Felkaptam a fejem és észrevettem, hogy tőlem pár méterre két lány rohan, kezükben buborékfújó, és épp egy gigantikus méretűre sikerült (Értsd komolyan, a varázsvilágban vagyunk, az a böszme buborék volt vagy másfél ember magas átmérőjű!) példányt vettek üldözőbe. Valószínű azt akarták valahogy megakadályozni, hogy nekem menjen és emiatt szétdurranjon, és rám fröcskölődjön a szappanos lötty, amiből állt. Reflexből becsuktam a mappámat, amiben a rajzaim voltak,mostanit pedig a rajztáblámmal védtem, a ruhám nem érdekelt. És valóban nekem jött, szétdurrant, és mindenemre fröccsent a szappanillatú és szivárványszínű permet.
-Jééézusom, Merlinre, bocsi, felkapta szél, de még azelőtt ki akartuk volna nyírni, hogy ideér… - mentegetőzött lihegve az idősebb lány, aki amúgy hatodéves volt, és ha minden igaz, hugrabugos.
-Öh… Nem baj. - nyögtem ki meglepetten, még mindig a felettébb idétlenül alakult baleset hatása alatt. Kézfejemmel letöröltem az arcomról a rám fröccsent levet. Rájuk néztem azzal a 'köszönöm-az-együttérzést-most-mehettek-csá'- tekintetemet. De nem sikerült leráznom őket.
-Ó, a rajzaid… Ugye nem lett bajuk? - kérdezte megszeppenve a másik, aki kisebb volt, valószínű a másik húga.
- Jé, Jordan, te szoktál rajzolni? Mármint így komolyan? - pislogott rám a másik. Honnét a bánatból tudja a nevem? - fakadtam ki magamban, de próbáltam nem kimutatni. -Nem mutatsz párat, légysziiii…? -guggolt le hozzám, miközben kérlelő tekintetét szinte belém mélyesztette.
A számba haraptam. Nem, ez nem lenne jó ötlet.
-Figyi, nem akarok mutatni… - mondtam, miközben a füvet bámultam és védekezően magamhoz húztam a mappám és a rajztáblát. Közben a kisebb lány eltűnt valahova, buborékfújóstul.
-Biztos? - húzta fel a szemöldökét, miközben szórakozottan tépkedte a füvet maga körül.
-Nem! És légyszi, hagyjál. Nem a buborék miatt vagyok mérges, csak hagyj a rajzokkal, nem akarom megmutatni és kész. Nem olyan jók. - válaszoltam félig- meddig határozottan, de inkább kérésnek hangzott, mint utasításnak.
Még pár pillanatig farkasszemet néztünk, talán arra várt, hogy megtörök és előveszem a papírokat. De nem így lett.
Hát… Oké. Akkor ne. - mondta, akkora adag sértődöttséggel a hangjában, hogy olyat még sosem hallottam ezelőtt, majd felpattant és méltóságteljesen elsétált. Hosszú, sötétbarna barna haját vadul csapkodta a szél a hátának. Én csak vállat vontam, és mire végleg eltűnt a láthatárról, odébb söpörtem pár, buborékfújótól nedves tincset a szememből és folytattam a rajzolást. Vele sem kell megbarátkoznom, még ha ő véletlenül tudja is a nevem, gondoltam. Allergiás vagyok az akaratos, hisztiző lányokra.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyCsüt. Jún. 18, 2015 10:38 am

Szeptember

Éjjel kifejezetten rosszul aludtam, négytől kezdve már csak forgolódtam, hánykódtam az ágyban. Egy óra után viszont rájöttem, hogy nem fogok visszaaludni ébresztőig, úgyhogy halkan kikászálódtam felkeltem, beágyaztam és átöltöztem futóruhába. Mivel még mindig kifejezetten nyárias idő volt így, hajnalban is, eléggé lengén öltöztem.
Park és Udvar - Page 8 Kelli-berglund-champion-workout
Amúgy is mindig el szoktam menni futni mielőtt még a többiek felkelnek (kb. hatkor szoktam indulni, mert nyolckor kezdődik az első tanóra, hétkor kelnek fel a legtöbben) és akkor még reggelihez is hamarabb jutok így. És ráadásul sokkal frissebb is vagyok, könnyebben megy a tanulás.
Halkan, hogy ne ébresszem fel a szobatársaimat, kiosontam a hálóhelységből, és az udvar felé vettem az irányt.
Még így, negyed hatkor eléggé sötét volt, a nap még nem kelt fel. A kapu előtt nyújtani kezdtem, hogy kisebb eséllyel sérüljek le, majd elkezdtem kocogni a megszokott útvonalon - Hagrid háza, Tiltott Rengeteg mentén, a tó partján, az iskola fala mellett majd vissza a kapuhoz. Egy jó félórás táv, eléggé fárasztó, de közben nyugtató is. Igazából Hagrid házáig a legnehezebb eljutni a lejtő miatt, de utána már nincsenek nagy szintkülönbségek, viszonylag egyenletesen lehet végighaladni. Már a Tiltott Rengeteg szélénél futva hallgattam a koránkelő madarak csicsergését, amikor láttam, hogy valaki fut felém a tó felől. Nem tudtam eleinte felismerni a közeledő alakot, de ahogy csökkent közöttük a távolság, egyre jobban sikerült kivennem Mr. Bailey vonalait. Ezek szerint ő is az a koránkelős, futós fajta.
- Jó reggelt, Mr. Bailey! - köszöntem neki, amikor már csak pár méter volt köztünk és elfutottam mellette.
- Jó reggelt, Brianne - hallottam mögöttem a hangját. - Brianne, várj egy kicsit!
Lelassítottam, majd megfordultam. Mind a ketten lihegtünk egy kicsit egymással szemben. Nem gondoltam, hogy találkozom bárkivel is, úgyhogy eléggé elkezdett pörögni az agyam, hogy nem ezt kellett volna felvenni felsőnek. Végül is, tökmindegy, tanár, nem? De akkor is. Argh.
- Igen? - szólaltam meg végül az összes többi gondolatomat kihessegetve a fejemből. A kezemet összekulcsoltam a mellkasom előtt.
- Szeretnél mondani valamit azzal kapcsolatban, hogy kimentél az órámról?
- Bocsánat, többször nem fog előfordulni - kértem bocsánatot rögtön. Nem hiszem el, hogy csak azért állított meg, hogy bocsánatot kérjek… Ez milyen már?
- Én nem arra gondoltam - nevetett fel. - Én kérek bocsánatot, ha félreértetted. Neked nem kell, teljesen megértem.
- De, nekem is bocsánatot kell kérnem. Általában nem szoktam így reagálni - feleltem, mert nem akartam, hogy azt gondolja, hogy minden kis hülyeségre kirohanok a teremből. Már csak az hiányozna.
- Szeretnél beszélgetni? - kérdezte kedvesen. - Arról, hogy mire nem szoktál általában így reagélni, vagy bármiről, ha az is segít.
- Nem kell segítség - futott ki a számon a mondat. Upsz. Nem illik így egy tanárhoz beszélni. Szerencsére nem vette magára, inkább kijavította magát.
- Akkor így kérdezem: Van kedved beszélgetni? - hát, kétség nem fér hozzá, türelmes egy ember. Mindenképpen jó tanár lesz belőle. Vagyis, már jó tanár. És már illetlenség lenne visszautasítani.
- Igen, köszönöm - mosolyogtam rá, mire leterítette a pulcsiját (ami eddig a derekára volt kötve) a földre és intett a kezével, hogy üljünk le. Helyet foglaltam mellette és a távoli víztükröt pásztáztam. - Sokat szokott futni?
- Igen, szeretem a napot egy kis futással kezdeni. Felfrissíti az agyat - bólintott. - Szép ez a környék, diák koromban is imádtam errefelé futni. Gondolom, te is gyakran futsz.
- Igen, majdnem minden reggel. Általában hétköznap, de van, hogy hétvégén is. Formában kell tartani magamat, hogy jó kviddicsező legyek.
- Kviddicsezel? - lepődött meg.
- Igen. Terelő vagyok már négy éve. De miért olyan meglepő?
- Nem tudom. Csak nem gondoltam volna - vont vállat. - Én is kviddicseztem még anno. Én hajtó voltam.
- A bátyám, Adam is az. Chase nincs benne a csapatban, de ő nem is az a típus.
- Pedig ő is sportosnak tűnik.
- Az is. Csak a kviddics kicsit veszélyes sport annak, aki mindent elemezni próbál - magyaráztam. - Néha ők is jönnek velem futni.
- Értem. Közel álltok egymáshoz, ugye?
- Igen, nagyon fontosak vagyunk egymásnak. Azért nem vagyunk az a nyálas-ikres szerűség, rengeteget húzzuk egymás agyát, meg néha vannak kisebb verekedések is… De szerintem ez így normális. Szerencsénkre, Apu nagyon jófej, mindent elvisel, sőt, néha olyan, mintha a harmadik bátyám lenne. Nehéz egyedüli lányként a családban, de azért rám is ragadt bőven jópár nem túl lányos szokás. Ezért nehezebb ismerkednem. nEm az vagyok, akire számítanának.
- Lehet, hogy megint meg fogom bánni a kérdést, de… - kezdte, de félbeszakítottam.
- Anyukánk születésünk után elhagyott minket - feleltem. Ennyit megérdemelt, ha már eddig el bírt viselni. - Még aznap elment és sosem jött vissza. Sok történetet kitaláltunk, hogy vajon hol lehet, mit csinálhat, de mindig is tudtuk legbelül, hogy egyszerűen csak nem volt szüksége ránk. Nem szeretett minket. Nem azok voltunk, akikre szüksége lett volna. Nem olyan rossz, nem is ismertük. Igazából a legrosszabb dolog az mind közül, hogy már csecsemő korunkban csalódott bennünk valaki. Ezért vagyunk mindannyian maximalisták abban, amit csinálunk - nevettem fel. - Adam minden sportban remekel, Chase pedig egy zseni.
- És te? - kérdezte.
- Én… Nem tudom - vontam vállat. - Nem vagyok egy sportzseni, sem egy sima zseni.
- De miben vagy a legjobb?
- Párbaj - mondtam némi gondolkodás után. - Jó reflexeim vannak és gyorsan tudok dönteni. Hamar megtanulom a varázsigéket és használatukat.
- Akkor jó leszel az óráimon - mosolygott.
- Remélem - nagyszerű. Ezért nem akartam elmondani. Mi van, ha nem tudom teljesíteni az elvárásait?
Egy jó ideig csendben ültünk nézve a napfelkeltét. Még így is korán volt, hat körül lehetett.
Park és Udvar - Page 8 1_IMGP0373_copy_px
- Van kedved együtt lefutni a hátralévő távot velem? - állt fel végül Mr. B és a kezét nyújtotta felém. - Nem kell közben beszélgetni.
- De, szívesen - fogadtam el a segítő kezet. - De Ön már nem futotta le a azt a részt?
- Olyan szép, hogy megéri kétszer elfutni arrafelé - legyintett, majd felvette a pulcsiját.
A visszafeleúton néma csendben futottunk egymás mellett. Amikor visszaértünk a suli bejáratához, lelassítottunk és elindultunk a Nagyterem felé.
- Mikor szoktál általában futni menni? - kérdezte.
- Hat körül szoktam indulni a bejárattól - feleltem, majd megláttam a tesóimat és Jordant az asztalunknál beszélgetni. - Jó étvágyat, tanár úr!
- Neked is, Brianne - indult el a tanárok asztala felé. - Akkor holnap, hatkor.
/folytatódik a Nagyteremben/
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2015. Jun. 01.

Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 EmptyHétf. Jún. 01, 2015 8:30 pm

Jó idő esetén kiváló választás, ha az iskolát körülvevő hatalmas parkban vagy az udvarban töltjük az időt.
Vissza az elejére Go down
https://world-of-potter.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Park és Udvar - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Park és Udvar
Vissza az elejére 
8 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Harry Potter Szerepjáték :: Játéktér :: Roxfort-
Ugrás: