Harry Potter Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Szerepjáték

Üdv a Roxfort kapujában! Minden hasonlóan működik, mint Harry idején, azonban nem felhőtlen a hangulat egyetlen, furcsa diák miatt...
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Park és Udvar

Go down 
+5
Emily Anne Cave
Savannah Bay
Jordan Young
Brianne Stacks
Admin
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 9:13 pm

Nem válaszoltam, csak pár pillanatig mereven néztem a földet. Mivel már jó ideje csak ácsingóztunk, már kezdtem unni magam. Nem szeretek sokáig egy helyben maradni.
-Elsétálunk a Tiltott Rengeteg széléig? -kérdeztem, de már lassan el is indultam az erdő felé vezető halvány, kitaposott ösvényen.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 9:02 pm

Hm... Ahogy így elnéztem, kifejezetten helyes volt. Nem az a típusú helyes, aki után minden lány megfordul. Hanem az, akinek egy-egy vonása kifejezetten meg tudta ragadni az embert. És ezek a vonások teljesen az uralmuk alá vették az embert. Olyan, mint a tenger. Sosem tudod, mi a következő lépése, de minden pillanatban magával ragad - akár eszeveszetten tombol, akár nyugodtan nyaldossa a partot. Ralph is ilyen volt - kiszámíthatatlan, veszélyes, de hidegvérű, nyugodt is.
- A csillagvizsgálónál járt - feleltem. - Tetszett neki a vihar. Még jó, hogy összefutott Viráglánnyal. Ha jól értettem, az ájulás szélén állt.
Vissza az elejére Go down
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 8:54 pm

-Aha... -dünnyögtem valami reakciót. Lopva odapillantottam újra és újra a kezéhez, és ezúttal elégedetten nyugtáztam, hogy végre abbahagyta a karkötői csavargatását. Feszült volt a hangulat, de valahogy nem zavartattam magam. Habár, sosem szoktam. Én érzéketlen vagyok rá, mert már rég megszoktam az évek alatt. Én igyekeztem azt sugározni, hogy 'nyugi, miattam nem kell idegeskedni, nem kell megjátszanod magad, de hagyhatjuk a beszélgetést a francba, nem fogok megsértődni, nem szokásom.'
-Tehát akkor gyakorlatilag nincs diák, akinek oka lenne rá, hogy ilyen durván ráijesszen és sérülést is okozzon neki. De ettől függetlenül mit keresett Jordan a éjszaka közepén a folyosón? -vetettem fel, de persze nem azért, mert bármi köze lenne az ablakbetöréshez. Próbáltam minden részletre kitérni, és mondjuk ez tényleg érdekelt is.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 6:04 pm

Mintha egy szempillantásra megváltozott volna Ralph szemszíne - ha lehet, még sötétebben csillogott különös szikrákkal. De amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is tűnt. Nem tudtam, hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel. Hogy őszinte legyek az egész beszélgetés ideje alatt össze voltam zavarodva. Gőzöm sincs, hogy mi okozhatta ezt. Mármint a zavaromat és a tekintetváltozását. Mondtam valamit, amit nem kellett volna? Lehet, hogy Voldemorték megölték egy családtagját és azért érinti érzékenyen? Ha egyáltalán érzékenyen érintette valami és azért nézett így. Egyszerűen nem tudtam hova tenni ezt az egész beszélgetést. Egyszerre éreztem azt, hogy nem is figyel rám beszéd közben és azt, hogy túlságosan is elemzi fejben minden szavamat, rezdülésemet. Nagyon idegesítő és egyben olyan megragadó volt az, hogy ilyen kettős érzést ébresztett bennem.
- Nincs, legalább is én nem tudok róla - feleltem. - Néha Jordannel kap össze, de az sem komoly, mert barátságból teszik. De nem tudok túl sokat mondani, ebben a tanévben ismertem meg.
Vissza az elejére Go down
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 5:38 pm

Na ne. Hogy már ők is erre gondoljanak, az már meredek. Hát még mindig nem tudnak túllépni  a Harry Potter idején történtektől? Fura. Kicsit meglepődtem, hogy rögtön fel is hozta ezt. Körülnéztem a tájon, és szorítottam, hogy ne látszódjon rajtam az a kis szemcsillanás és gúnyos mosolyfoszlány, ami akaratlanul is átsuhant az arcomon. Rövidesen megtudom, hogy ki szórakozott a Szövetség tagjai közül azon az éjjelen, ha minden igaz.
-Persze. Ennek így semmi értelme nincs. Pont egy ilyen ártatlan lányt bántson bárki is. Gondolom nincsenek ellenségei, nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 5:28 pm

- Igen, azt mondta, hogy felsikoltott, de arra sem ébredtek fel - idéztem fel a Gyengélkedőben elhangzottakat. - Érdekes. Olyan, mintha szándékosan akarták volna betörni az ablakot, bár nem értem, hogy miért tenné ezt bárki is. Mármint tudom, hogy mindig vannak olyan emberek, akik a mások kárát akarják, de a legveszélyesebbek, Voldemort meg a csatlósai már rég eltűntek.
Újra átfuttattam a fejemben a beszélgetést, Chase és Mr. B felvetéseit. Az, hogy a tanár úr komolyan vette csak jelenthet valamit, nem? Talán még egyszer vissza kéne mennünk Viráglánnyal, hogy jobban körbenézzünk. Egyszerűen csak lehet, hogy kihagytunk egy kis részletet.
Vissza az elejére Go down
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 5:23 pm

Na ebbe jól beletrafáltam! Savannah. Asszem tudom ki, úgy látásból. Igaz, sok ember nem ismer engem, de nem is sejtik, mennyi mindenkit ismertem ki csak a háttérből figyelve. Ha minden igaz, egy ilyen bolondozós, pattogós, csacsogó lány, hatodéves, és néha kék a haja. Ez szerepelt az agyam adatbázisában róla. Meg egyszer-kétszer hallottam, ahogy veszekszik ezzel a Jordannal. De ez újabb bökkenőt eredményez: miért kéne pont vele történnie ennek? Tök ártatlan, nem tud semmiről, amiről nem kéne neki, legalábbis honnét tudna. Ezek annyira lefoglaltak hirtelen, hogy nem is reagáltam valami sajnálkozós sablonmondattal, de minek is, úgysem rám vall.
-Hát, ez tényleg fura. Főleg ez, hogy nem ébredt fel senki. Azért csak sikított vagy valami, nem? -kérdeztem furcsállva. Ez a tény valahogy megint kezdte növelni a gyanúmat, hogy a Szövetségnek nem lesz ismeretlen ez az incidens.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 5:14 pm

- Az Savannah-val volt. Hugrabugos, azt gondolom hallottad, hogy ott történt - feleltem. - Az éjjeli vihar során betört az ablak és megvágta a kezét. Az egyik barátom, Jordan talált rá. Eléggé furi, mert nem találtunk egy követ sem vagy bármi mást, ami betörhette volna az ablakot. És mindenki más olyan mélyen aludt a szobában, hogy fel sem keltek semmire. Szerencsére, már jobban van, bár reggel Hudson még benn tartotta egy kicsit ellenőrzésre.
Vissza az elejére Go down
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 5:10 pm

-Ja, értem. Van ilyen... -tettem hozzá, a nyugtalan alvásra értve. -Hú tényleg, nekem is lesz ma estefelé edzésem. -tettem hozzá csak úgy, mert eszembe jutott. -És mondd csak, tudsz valamit erről az éjjeli ablakbetörős dologról? Elég sokan beszéltek ma erről, de nem tudtam összerakni konkrétan, hogy mi is történt.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 5:05 pm

- Mr. B, az új tanár és a barátnőm, Savannah - feleltem neki, majd, mivel úgy éreztem minimális magyarázattal tartozom neki a hallgatásom miatt, folytattam. - Bocsi, ha furán viselkedem egy kicsit, de alig aludtam valamit az éjjel, végig forgolódtam és felriadtam mindenféle lépészajra, amit képzeltem. Ráadásul most jöttem az edzésről. Egyszerűen csak fáradt vagyok, ilyen ritkán van.
Amikor azokba a sötét szemekbe néztem, olyan volt, mintha egy fekete lyukba néztem volna. Egy pillanatra kirázott a hideg, megszédültem, de aztán olyan hirtelen, ahogy jött el is múlt. Nem tudtam hova tenni az érzést, de valószínűleg semmi fontos vagy lényeges. De ha így folytatom, hamarabb jutok a gyengélkedőre, mint Adam. Ha felmegyek a klubhelyiségbe, alszom egyet tanulás előtt, mert ez így nem pálya.
Vissza az elejére Go down
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 5:00 pm

Érdekes. Most nem tudom, mit kéne csinálnom, csak nem a téma hozta zavarba? Valami szerencsétlen barátja van a gyengélkedőn, akiről nem akar beszélni, vagy miért merengett el ennyire? És miért birizgálja a karkötőit? Elmondhatatlanul tud idegesíteni, amikor valaki a látóterem sarkában idegesítő kis mozdulatokat tesz minden ok nélkül. De nem hagyhatom annyiba a hírszerzést már az elején, csak mert kölcsönösen összezavarjuk egymást a beszélgetőpartneremmel, bár nem tudom miért. Jó, jó tudom, velem sem egyszerű mit kezdeni, de Ő kezdte az egész társalgást.
-Hát akkor ki? -úgy kérdeztem, hogy ne legyen feltűnően kíváncsiskodó vagy erőltetős. Elnéztem valamerre a park vége felé. Arra jutottam, hogy ha más nem jön össze, akkor átkanyarodom a tesóira. Nem gondoltam volna, hogy olyan nagy gyengélkedőre járósok, habár mintha már említette volna régebben, hogy elég nagy bajkeverők.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 4:50 pm

- Igazából rögtön kettővel is - mosolyogtam. Brianne, mi van veled? Koncentrálj már. Miről is beszélünk? Jajaja, gyengélkedő. Hm... Mit is kérdezett? Ó, megvan, hogy kivel történt. Biztos azt hiszi, hogy a tesóim voltak, mivel általában őket kísérem. Aham. Biztos erre volt kíváncsi. Merlin gatyájára, mióta is gondolkozom némán? És végig engem néz. Én meg csak mosolygok. Kezdem kényelmetlenül érezni magam. Biztosan az éjszaka miatt van. Alig aludtam valamit, végig forgolódtam és felriadtam mindenféle lépészajra, amit képzeltem. Ráadásul most jöttem az edzésről. Egyszerűen csak fáradt vagyok. Vajon mondott valamit azóta? Bree, mondj már valamit. - Most kivételesen nem a tesóim voltak azok.
Vissza az elejére Go down
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 4:45 pm

Nem feltűnően, de figyeltem a viselkedését, mintha kicsit kényelmetlenül érezné magát, vagy szórakozott, vagy csak egyszerűen nem tudja mit mondjon. Vagy mindhárom? Agyam valami távoli zugában mindez jegyződött, régi berögződésem, hogy ilyeneket lesek mindig a háttérben, és megragad bennem, hátha hasznos lehet még, bár az ő esetében nem hiszem. Apropó Gyengélkedő. Végre rátérhetek.
-Na, csak nem valaki barátod vagy ismerősöddel történt valami? -kérdeztem gyanútlanul.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 4:39 pm

- Hát, tudod, a szokásos. Suli van, tanulni kell - vontam vállat. Vajon min gondolkozhatott? Olyan jó lenne belelátni a fejébe, tudni, mit gondolhat. - És kicsit aggódok, mert eddig még nem voltam a gyengélkedőn, pedig én minimum havi négyszer kapok ellátást. Ahogy magam ismerem, hamar behozom. Bár tegnap meglátogattam a gyengélkedőt. Ti is kaptatok kéttekercses beadandót a hétvégére Mágiatöriből?
Nem értem, miért kezdtem el beszélni és gyorsan meg is haraptam az ajkamat. Az ilyen sok beszéd nem kifejezetten rám valll. Zavaromban csavargatni kezdtem a karkötőimet.
Vissza az elejére Go down
Ralph Blackwine

Ralph Blackwine


Hozzászólások száma : 193
Join date : 2015. Jun. 08.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 4:34 pm

Nemsokára itt lesz az a nap, amikor mennem kell számot adni a dolgokról a Szövetségnek. Vegyes érzelmekkel gondoltam erre, ugyanis egyrészt már vártam, hiányzott a hangulat, az érdekes beszélgetések, tervek, amiknek a fültanúja lehetek olyankor, viszont nem sok mondanivalóm lesz számukra. Azt tudtam meg nemrég, hogy tegnap éjjel, amikor vihar volt, valahol a Hugrabugosoknál betört egy ablak, ami elég morbidul hangzik, ha belegondolok, hogy hányféleképpen vannak védve a nyílászárók ilyen balesetek ellen. Csak halvány információim vannak az egészről, azt meg végleg nem tudom, hogy más diákok hogyan reagáltak a dologra, vagy éppen a tanárok. Sőt, azt is ki kéne derítenem, hogy konkrétan kik volt az a lány, aki a gyengélkedőre került, mert megvágták az üvegszilánkok. Mert gondolom, nem puszta véletlenül, az időjárás miatt történt. Ilyenkor kár, hogy nehezen tudok barátságokat kialakítani, hogy mindenféle pletykákról értesüljek ilyen helyzetben. Ezen elmélkedtem, amikor Brianne-t pillantottam meg, ahogy közeledik felém, majd rám köszön.
-Szia. -köszöntem vissza. -Semmi különös. -itt felmerült, hogy rá is kérdezek most, hogy ő mit tud, de aztán inkább későbbre halasztom. -Veled?
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Júl. 14, 2015 4:20 pm

Október

A parkban sétálgattam, amikor szembe jött velem Ralph. Nem tudom, miért, de ahogy megpillantottam a fiút, összeugrott a gyomrom. Láthatólag ő nem vett észre, lehajtott fejjel, mélyen a gondolataiba merülve haladt előre. Gyorsan megigazítottam a hajamat a sapkám alatt, majd felgyorsított léptekkel elindultam felé.
- Hello! - köszöntem neki mosolyogva. - Rég beszélgettünk. Mizujs veled?
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyHétf. Júl. 13, 2015 11:53 am

Október

Nem hiszem el, hogy már vége van a szeptembernek. Egy hónapja vagyunk hatodévesek. Ki gondolta volna, hogy ilyen gyorsan el tud telni egy hónap?
Bekötöttem a cipőmet, pulcsit és
- Jó reggelt! - köszöntem Mr. B-nek. Egyszerre értünk az ajtóhoz, mint általában.
- Szia! - mosolygott kedves. - Ezek szerint még nem mondták neked, ha ilyen vidáman üdvözölsz.
- Mit nem mondtak? - megijedtem. Ha valami életveszélyes lenne, akkor úgyis felkeltettek volna, nem? Biztos nem olyan súlyos. Lehet, hogy elrontottam a beadandómat?
- Savannah a gyengélkedőn van. De ne aggódj, nincs akkora gond. Az éjszakai vihar betört egy ablakot és az egyik szilánk megvágta a kezét - magyarázta.
- Megharagudna, ha felmennék most hozzá?
- Nem haragudnék meg, dehogy. Viszont a gyengélkedő látogatók számára, ha nem családtagok, akkor csak hétkor nyit - állított meg mielőtt még elfutottam volna.
- Argh… - túrtam a hajamba, ami nem volt túl jó ötlet arra tekintettel, hogy sapka volt rajtam.
- Egy kicsit itt... meg itt... kócos lettél - mutatta a kezével. Az egész hajamat.
- Tudooom… - igazgattam meg úgy nagyjából az egyik ablaknál. - Még mindig borzalmas, de mindig azt mondom: akit zavar, ne nézzen oda.
- Jó mondás - mosolygott Mr. B. - Viszont nem vagyok biztos abban, hogy el kéne mennünk futni. Eléggé csúszik most minden. Meg jópár ág letört az éjjel. De leülhetünk beszélgetéssel elütni az időt.
- Én el szeretnék menni futni - közöltem ellentmondást nem tűrően. - Nem mintha nem beszélgetnék magával szívesen, de ez fontos. Hó, eső vagy szél nem állíthat meg engem.
- Ez is ilyen saját mondás?
- Nem, a postásunk mondogatja mindig - mosolyogtam. - De van benne igazság. Na, kezdjük a bemelegítést, hogy hétre visszaérjünk.
- Nem támogatom az ötleted, de tudom, hogy nélkülem is kitöröd a nyakad - csóválta a fejét és elkezdett nyújtani. - Úgyhogy veled megyek, hogy mondhassam: Én megmondtam.
- Ne mááár… - nevettem, de titkon hálás voltam, hogy jön. Azért mégis jobb ketten csúszkálni, mint egyedül.

/Folytatódik a Gyengélkedőben/
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyKedd Jún. 23, 2015 11:36 pm

/elkezdődött a hálókörletben/

A Nagykapuhoz érve elkezdtem bemelegíteni. Még nem volt ott a tanár úr - és hogy őszinte legyek, reméltem, hogy még nagyon elfoglalt a verseny miatt. Nem mintha nem szeretek vele futni, beszélgetni, de… Valahogy most úgy éreztem, jobb lenne egy kicsit egyedül lenni, a gondolataimat elereszteni a széllel… Bár, ahogy magamat ismerem, valószínűleg nem tudnám elengedni és talán könnyebb lenne, ha lenne ott valaki mellettem… Viszont elvonhatja a figyelmemet. És ugyanez ellenérvnek. Elvonhatja a figyelmemet a fontos dolgokról. Teljesen meg vagy zakkanva, Bree! Tudom. Argh...
OK, szerintem elértem arra a pontra, amikor önmagammal veszekedtem. Már azon voltam, hogy elindulok egyedül inkább, minthogy magamat hallgassam.
- Hello! - érintette meg a hátamat valaki, mire egy kicsit összeugrottam. - Bocsánat, nem akartalak megijeszteni.
- Nem ijesztett meg - mosolyogtam Mr. B-re. - Csak egy kicsit meglepődtem.
- Indulhatunk?
- Nem szeretne bemelegíteni? - kérdeztem rögtön vissza.
- Á, nem szeretnélek mágvárattatni ennél is jobban.
- De fontos. És inkább várok, minthogy lesérüljön - mondtam ellentmondást nem tűrően. Oké, tudom, tanár, de akkor is. Ilyennel kapcsolatban nem viccelődünk.
- Rendben, Brianne, melegítek, melegítek - nevetett fel Mr. B.
- Kérem, szólítson Bree-nek. A Brianne-t nem annyira szeretem - magyaráztam.
- Rendben, Bree.
Miközben bemelegített azon gondolkoztam, hogy milyen érdekes, hogy így itt vagyunk. Amikor ránézek, meg amikor nevet és elhatárolódok attól a gondolattól, hogy ő tanár, olyan, mintha egy hetedéves lenne. Persze, sokkal érettebb gondolkozású annál, de lényegében annyira kevés különbség van. Még korban is. Mennyi lehet? 20? 22? És mégis ez a kis különbség is annyit számít! Egyszerűen olyan furcsa érzés. Olyan, mintha a tesómat kéne magáznom. Kicsit azért vicces. Persze, lassan egy hét után tegezni még ennyivel viccesebb lenne, hát még mondjuk két év után, ha végig fog tanítani minket. Nalátod, Bree, erről beszéltem. Elvonja a figyelmedet! Mármint a figyelmemet! Izé, a figyelmünket? Hát, azért nem egy piskóta önmagammal beszélgetni.
- Na, indulhatunk végre? - kérdezte mosolyogva.
Válasz helyett elkezdtem sétálni, majd felgyorsítottam, hogy elérjem a megfelelő futótempót. Mint a múlt héten csütörtökön és pénteken, most is némán futottunk egymás mellett, egymáshoz igazítva a tempót, az irányt és a lépéseket. A nap akkor kezdett felkelni, amikor a Rengeteg menti szakasz háromnegyedénél tarthattunk. Mint mindig, most is csodás látványt nyújtott a narancsos-vöröses fényekben táncoló vidék, különösen a víztükör volt elvarázsoló. Ez az egyik ok a sok közül, amiért szeretek ilyen korán futni. Persze, télen nem látom a napfelkeltét (akkor egy kicsit veszélyesebb és ijesztőbb is minden), de annak is megvan a maga varázsa.
- Jó pulcsi - szólalt meg, mikor elérkeztünk a tópartra. - Tényleg “genious” vagy?
- Nem kifejezetten - nevettem fel, már amennyire futás közben lehet. - A bátyámtól, Chase-től kaptam a tizenötödik születésnapomra.
Egy ideig megint nem szóltunk semmit. Mr. B az órájára nézett, majd lassítani kezdett, úgyhogy én is átálltam az ő tempójára. Kérdőn néztem rá, nem tudtam, hogy mégis miért kell leállnunk. Lehet, hogy nem melegített be rendesen és meghúzta valamilyét? Tudtam, hogy figyelni kellett volna ahelyett, hogy valami hülyeségen gondolkoztam.
- Mi a baj? - kérdeztem rögtön két lélegzetvétel között.
- Semmi - mondta rögtön. - Csak… negyed hét van, időben jól állunk.
- Ajaj… Ez úgy hangzik, mintha egy újabb beszélgetés lenne készülődőben - ráztam hitetlenül a fejem.
- Jók a megérzéseid - nevetett egy kicsit, de aztán újra elkomolyodva sétált tovább. - Bree. Mint tanárod és mint futótársad kötelességemnek érzem azt, hogy beszéljek veled a mumusról.
- Úgy tudtam! - nevettem fel szaraksztikusan és megálltam. Tudom, javítan kéne a modoromon. Tényleg nem így kéne viselkedni. Tudom, hogy ezekért még úgyis megkapom egyszer a büntimet, de nem hiszem, hogy bármelyikőtök úgy viselkedne reggel hatkor egy tanárral, bármelyikkel, mint a Királynővel.
- Bree, ez fontos! - ellenkezett Mr. B. - Láttalak utána és nem néztél ki túl jól. Mármint, jól néztél ki, csak… Érted.
- Értem. De az nem lenne jó ötlet, ha csak hagynánk az egészet? Egy rövid időre teljesen elfelejtkeztem az egészről, de tényleg. Volt egy negyed órám, ameddig nyugodt voltam - tártam szét a karom tehetetlenül. - Miért nem lehetne ezt folytatni?
Elindultam a tó mentén, hogy folytassam az utat. Semmi kedvem nem volt ehhez az egészhez. Miért is kell nekem egy tanárral futnom reggelente? Vagy legalább is vele.
- Kérlek, Bree, ez fontos - fogta meg a karomat, hogy megállítson. - Ha nem beszéled ki magadból, életed végéig nyomaszthat.
- Honnan veszi, hogy nem beszéltem ki a testvéreimmel? - hát, ennyit erről. Mostmár mindegy, Bree, de tényleg. Miért nem tegezed le és beszélsz csúnyán? Gyakorlatilag már csak az hiányzik. Béna vagy, aranyom. (Nem, nem vagyok skizofrén. Csak úgy tűnik, mintha.)
- Mert… - kezdte el, de nem tudta befejezni. - Egyszerűen csak látom, érzem, hogy nem. Kérlek! Nem ismerlek, de… Még ha nem is tudod, hogy szükséged van a beszélgetésre, akkor is az van.
- Nem lehetne máskor? - ha már teljesen elutasítani nem is, kicsit eltolni lehet, ugye? Ha szerencsém van, elfelejti. - Nem érzem magam készen.
Egy ideig fürkésző tekintettel meredt rám, majd elengedte a kezem.
- Legyen - mondta és elindult.
Útközben egy szót sem váltottunk. Szerintem megsértettem, de nem azzal, ahogy beszéltem. Hanem azzal, hogy nem bíztam meg benne. De amúgy milyen alapon szeretné, hogy én bízzak benne? Vagy bárkiben? Nem is ismerem. Attól, hogy a tanárom és jófej még nem vagyok köteles vele megosztani bármit is…
- Mondd meg a barátaidnak, hogy egy kis javítási gond miatt csak holnap hirdetjük ki az eredményeket. Kiteszem a Nagyterembe is, de így talán gyorsabban terjed - mondta totálisan visszahúzódó hangnemben. Ezt jól elrontottad, Brianne Stacks… - Nem ellened játszom, Bree. Nem szeretnélek rákényszeríteni semmire, nem szeretném, ha rosszul éreznéd magad… Csak segíteni szeretnék.
- Köszönöm - bólintottam. A hangom elutasító volt egy kicsit. Vagyis, inkább hideg, érzelemmentes. - Az információt és az aggódást. Az utóbbi egyáltalán nem szükséges. Nincs miért aggódni.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyHétf. Jún. 22, 2015 12:33 pm

Szeptember

Bár hétfő volt, elmaradt ma a tanítás mindenkinek, aki  jelentkezett a csapatversenyre - éppen ezért csak az elsőévesek, az antiszociálisak és a stréberek (vagy ezeknek bármely kombinációja) számára volt megtartva a tanórák egy része (a tanároknak sem volt még túl sok kedve tanítani és néhány terem el is volt foglalva, úgyhogy végül szabadprogram lett nekik is).
A mai napot szintén futással kezdtem, hogy mindenképpen jó formában jelenjünk meg a versenyen - szükségünk lenne a pontokra is, mivel tavaly a Hollóhát nyerte meg a házkupát és mindenképpen jó lenne, ha idén mi lennénk az elsők. Vagy legalább is a másodikok. Bár Savannah Hugrabugos, még így is sok pontot nyerhetünk a házunknak. És a Hugrabug is mindenképpen megérdemli a pontokat. Szóval, visszatérve a futásra, reggel már ott vártak a bátyáim is. Örülök, hogy ők is komolyan (de persze, nem véresen komolyan) veszik a helyzetet. Kicsit féltem, hogy el fogják ökörködni, de így visszatekintve tudhattam volna, hogy fölöslegesen aggódtam. Eszünkbe jutott Jordant is elvinni magunkkal, de végül rossz ötletnek szavaztuk meg. Jobb, ha kipiheni magát, hogy maximálisan tudjon teljesíteni. Mert végül is, jó hogy benne van a csapatban - nem csak a küldetésünk miatt, hanem mert azt mesélte, hogy sokat foglalkozik növényekkel a szabadidejében, illetve Gyógynövénytanból is mindig penge volt. Biztosan neki is ösztönző lenne, ha egy csapat tagjaként tudna dolgozni.
Útközben a fiúk beugrottak a mosdóba, úgyhogy én a kapunál vártam őket, miközben elkezdtem bemelegíteni. Minden narancsos-bordós színbe öltözött a felkelő nap fényére. A látványtól elvarázsoltan néztem körbe, amikor észrevettem, hogy az egyik, fal menti kődarab mögül kis papír lóg ki. Odamentem és kivettem a résből.
“Bocsánat, ma nem tudok veled menni. Sokat kell készülődni a versenyre már ilyen korán is. Jó futást! Julian Bailey”
Nem tudom, honnan tudta, hogy megtalálom a cetlit, de azért örültem, hogy eszébe jutottam.
- Mi az? - érkeztek meg a fiúk.
- Semmi - tettem zsebre az összehajtott lapot. - Na, melegítsetek be gyorsan!
Vissza az elejére Go down
Emily Anne Cave

Emily Anne Cave


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2015. Jun. 19.

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyVas. Jún. 21, 2015 11:07 pm

Vasárnap

Már délután volt, mikor Jeanice-szel a park felé sétáltunk. Még ebéd közben ígértem meg neki azt, hogy lekísérem Tedet és Őt oda, hogy a béka meglátogassa régi barátait. Jeanice szerint fontos egy állatnak, hogy legyenek állat barátai is, ezért Poppy-t is magammal vittem, hátha találkozik valamilyen macskával.
- Jeanice?
- Hm?
- Nem baj, hogy Beth velünk van? Csak mert a reggelinél is velünk volt, meg ebédkor is…
- Nem, semmi baj, tényleg. Igaz, nem annyira szerettem Őt, de igazából kedves lány. Nem is olyan kis pióca, mint ahogyan hittem ezelőtt.
- Biztos?
- Persze! Mikor hazudtam én legutoljára Neked?
- Nem emlékszem.
- Na, látod? De lehet, hogy nagyon jó hazudós vagyok…
- Jeanice!
- Nyugi, csak vicceltem! Szöszi…
- Ne hívj így! Tudod, hogy utálom, ha így hívnak.
- Oké, Emily!
- Jeanice…
- Akkor Em. Nézd, itt is vagyunk. – mutatott a tó felé. Ted a zsebéből kukucskált kifelé, tágra nyílt szemekkel. Jeanice gyengéden kivette és lerakta a földre. – Jól van, Ted! Aztán hogyha szólok, akkor gyere!
A béka odabújt még egyszer a lány cipőjéhez búcsúzásként, majd vidáman elugrált.
- Poppy hol van? – törte meg a pár perces csendet Jeanice.
- Poppy? Ő itt van mögö… – mondtam majd elhallgattam. Poppy nem volt mögöttem.
- Én megnézem itt, te addig menj visszafelé az ösvényen. Majd gyere ide vissza! – mondta Jeanice és elment a közeli pad felé, én pedig hevesen verő szívvel futottam felfelé Poppy nevét kiáltozva, de csak nem jött elő. Hirtelen megmozdult mögöttem a bokor, majd valami hihetetlen dolog történt. Nem is hittem először a szememnek. Egy kis unikornis csikó állt előttem, gyönyörű aranyszínű szőrrel. Meg sem tudtam szólalni, de nem is mertem volna.
- Em, megtaláltam… – hallottam meg mögülem Jeanice hangját, majd elnémult.
-  Jeanice, mégis mit kéne csinálnom? – kérdeztem halkan.
- Nem tudom. Nagyon régen nem járt itt egy unikornis sem. De ne nyúlj hozzá, semmiképpen sem! – mondta figyelmeztetően és lassan mellém lépett. Az unikornis eközben közelebb lépett majd érdeklődve mért minket végig, végül mélyen a szemembe nézett és még közelebb jött hozzám, Jeanice pedig hátrább húzott. A kis csikó beleszagolt a levegőbe, majd felnyihogott, megfordult és elvágtatott. Mindketten meglepve és gyönyörködve néztünk az unikornis után, majd némán elindultunk vissza a tóhoz.
- Szerinted mit kéne csinálnunk? Mi van, hogyha ez valami bajt jelent? – kérdeztem, talán túlságosan is ijedt hangon.
- Em! Nyugi! Ez csak egy unikornis. Lehet, hogy máskor is járt már itt. Nem kell csinálnunk semmit. Nem kell mindent túl parázni. Lazíts!
- Hát oké… – sóhajtottam fel végül. – És Poppy?
- Ja, tényleg! Poppy most Tedéknél van. Egész jól kijön a békákkal. – jegyezte meg Jeanice és leült a fűbe.
- Nem akarok vészmadárkodni, de sok itt a vízisikló és…
- Em! Jeanice! – szakított félbe egy lány, aki az ösvényen szaladt lefele. Ahogy egyre közelebb jött Beth alakja rajzolódott ki, mögötte pedig Noah loholt.
- Sziasztok! – köszönt Jeanice és elterült a földön, én pedig elborzadva és aggódva néztem, ahogy tök lazán heverészik a bogarakkal, csúszómászókkal teli füvön…
- Eric mondta, hogy itt vagytok és gondoltuk, hogy megnézünk titeket. Mellesleg jelentkeztünk a Csapatjátékra. Már az egész suli erről a versenyről beszél! – mondta vidáman Beth, Noah pedig helyeslően bólintott.
- Bizony! És képzeljétek, Beth bemutatott Fred Robinsonnak! Jó, mi? Tudjátok, ő az iskola egyik géniusza!
- Az jó! – mosolyogtam a fiúra, mire ő büszkén húzta ki magát.
- Az… – húzta el a száját Jeanice, én pedig rosszallóan ránéztem, a ’Hagyjad, hadd örüljön!’ nézésemmel, ő pedig a ’Most mi bajod? Ez tök unalmas!’ nézésével viszonozta.
- De cukika!  Megsimogathatom? – mutatott Beth a macskámra ugrándozva.
- Persze. Egyébként Poppy a neve.
- Annyira édes! – vette fel az ölébe a lány és babusgatni kezdte, amit Poppy nagyon is élvezett. – Ki a legcukibb mucika a világon! Te vagy az nyuszika-muszikám!
- Beth! Mellőznéd, kérlek, a gügyögést? Köszönöm! – mondta Jeanice és felállt. – Szerintem menjünk vissza. Fáradt vagyok, ráadásul Beth a végén még babaruhába öltözteti Poppy-t, hogy játék-babakocsiban tologassa egész nap.
- Hé! Ez nem igaz! Én csak babusgatom. Az más.
- Rendben, menjünk! – szólaltam meg, még mielőtt Jeanice bármit is reagálhatott volna Beth megszólalásához. Jeanice gyorsan megkereste Tedet és elindultunk fel, a klubszobába.
Gyorsan eltelt egyébként a mai nap is, talán túl gyorsan. Csak az a baj, hogy holnap suli… Várjunk csak! Ha az emlékezetem nem csal, akkor holnap lesz a Csapatjáték! Remélem, hogy jó helyezést fogunk elérni. Bár nehéz lesz, de bele fogunk adni apait, anyait, az tuti!

Jeanice Carré:
Park és Udvar - Page 7 RED-ariana-grande-the-red-hair-way-33495419-723-541
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyPént. Jún. 19, 2015 6:57 pm

-Ja, lehetséges. -tudtam le a témát. Fölösleges előre találgatni mert úgysem az lesz. Valahogy úgy érzem, hogy Jordan az a fajta ember, aki tele van meglepetésekkel.
Még vagy egy negyed órát beszélgettünk, amikor ráeszméltem, hogy milyen késő van már, bár még nem sötétedik korán, mint ahogy a késő őszi napokon szokott.
-Uh, szerintem menjünk vacsorázni. -pattantam fel a fűről. -Majd még dumálunk. Csá!
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyPént. Jún. 19, 2015 3:38 pm

- Hé, nem vagy éretlen, csak még nem jött el az az alkalom - mosolyogtam. Titokban örültem, mert így Adam nem lesz szomorú. Annyira. - Szerintem amúgy tényleg próbálj vele még beszélni. Lehet, hogy csak a szokásosnál is rosszabb passzban volt.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyPént. Jún. 19, 2015 3:35 pm

-Nem. Egyáltalán nem tetszik úgy, ahogy Te érted. Csak mindig is álmodoztam egy fiú haverról, aki olyasmi... Mintha a bátyám lenne. Ez az érzés nekem mindig is kimaradt az életemből, és hiányolom. És rájöttem, hogy Ő nagyjából megfelelne az elképzeléseimnek. Nem olyan átlagos megakaromhóditaniazösszeslányt- fajta, ez rögtön látszik rajta, és olyan csodabogaras. Átlagos fiúkkal sosem érettem meg magam. Na jó, egyenlőre vele sem. De nem zúgtam bele, vagy ilyesmi. -tettem hozzá, és ez teljesen igaz is volt. -Éretlen vagyok én még a szerelemre....
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyPént. Jún. 19, 2015 3:27 pm

- Próbáld meg, Viráglány, én neked szurkolok - nevettem fel. Majd rövid kondolkodás után feltettem neki egy kérdést, amire valószínűleg nem akartam tudni a választ, de ha megtudom, akkor nem titkolhatom el Adam elől, és ha elmondom neki, akkor totál letört lesz... - Tetszik neked? Jordan.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 EmptyPént. Jún. 19, 2015 3:25 pm

-Helyes, nem kell szépíteni, én is mindig olyan őszinte leszek, mint a huzat! -közöltem vigyorogva. -Hát nem t'om, gondolkodtam rajta. Jó lenne, ha megszelídítenénk, én hiszek benne. -jelentettem ki elszántan. -De mindegy is, majd lesz ami lesz. Azért a rajzait komolyan megnéztem volna.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Park és Udvar - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Park és Udvar   Park és Udvar - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Park és Udvar
Vissza az elejére 
7 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Harry Potter Szerepjáték :: Játéktér :: Roxfort-
Ugrás: