Harry Potter Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Szerepjáték

Üdv a Roxfort kapujában! Minden hasonlóan működik, mint Harry idején, azonban nem felhőtlen a hangulat egyetlen, furcsa diák miatt...
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

  Könyvtár

Go down 
+3
Emily Anne Cave
Jeffry Rye
Admin
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Jeffry Rye

Jeffry Rye


Hozzászólások száma : 142
Join date : 2015. Aug. 09.

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyPént. Dec. 18, 2015 7:45 pm

Dezember
Kész, végem van. Egyszerűen ez túl sok. Ha ilyen az aurorok mindennapi munkája, akkor nehéz éveim lesznek...
Álmosan rogytam le egy eldugott asztal melletti székre az agyonolvasott emelt svk könyvemmel este tizenegykor, amit a tiltott részlegről szereztem. Ezt még mindenképpen el kell olvasnom reggeliig.
Viszont alig pár óra múlva - nem vagyok büszke rá - már aludtam a könyvön.
Amikor felkeltem a csengő hangjára, már újból világos volt, ami semmi jót nem jelentett: mindenképpen lekéstem a reggelit, az első órát és nem tanultam meg a szükséges anyagot. A cuccaimat gyorsan a táskámba söpörtem és úgy rohantam a folyosóra, hogy legalább a második órán ott legyek.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:55 pm

-Oké, menjünk. -egyeztem bele, majd felpattantam a helyemről. Érdekes ez a lány, valahogy túl tökéletes, és ezt próbálja valahogy leplezni? Vagy nem? Mindenesetre furcsa benyomást keltett rám így elsőre, de ettől függetlenül rendesnek és jófejnek látom.
Vissza az elejére Go down
Victoire Weasley

Victoire Weasley


Hozzászólások száma : 110
Join date : 2015. Aug. 02.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:49 pm

-Jójó, jegyeztem - bólintottam Houston felé. - Egyébként nekem már nem nagyon van itt dolgom... Van kedvetek elkísérni az igazgatóiig? Le kell adnom McGalagony professzorasszonynak a kérdőíveket - veregettem meg kicsit az oldalamon lógó táskát.
Vissza az elejére Go down
Jeffry Rye

Jeffry Rye


Hozzászólások száma : 142
Join date : 2015. Aug. 09.

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:46 pm

- Nektek még van valami dolgotok itt? - néztem a lányokra. - Amúgy majd Vicky, szólj, hogy szeretnék kérdezni tőled valamit. Ráér, csak ha nem szólok, el fogom felejteni.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:43 pm

-Hát ja, nem ártana megszabadulni tőle, mert csak időpocsékolás. De mondjuk én kínomban végigvihogom az egész órát általában. -erre eszembe is jutott, ahogy a tanár szerencsétlenkedve próbál fegyelmezni, és ettől megint röhöghetnékem támadt.
Vissza az elejére Go down
Victoire Weasley

Victoire Weasley


Hozzászólások száma : 110
Join date : 2015. Aug. 02.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:41 pm

-Még harmadikban felvettem választható tantárgyként, és azóta sem adtam le... Mondjuk, most, hogy így mondod, tulajdonképpen fogalmam sincs, miért nem tettem még meg - csavargattam tűnődve egy hajtincsemet. - Egy nagy összevisszahablaty az egész, ha engem kérdeztek - tettem hozzá nagyot sóhajtva. - De, Vannah, mi lenne, ha idén, az RBF-ek után együtt adnánk le? - fordultam mosolyogva a lány felé.
Vissza az elejére Go down
Jeffry Rye

Jeffry Rye


Hozzászólások száma : 142
Join date : 2015. Aug. 09.

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:37 pm

- Ő itt Vicky - mutattam be gyorsan mielőtt még valami álnéven mutatkozik be Vannah-nak is. - Amúgy nem is tudtam, hogy jártok jóslástanra.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:35 pm

-Savannah Bay, de szólíts csak Vannah-nak. -mutatkoztam be, kissé elkésve. -És téged hogy is hívnak? Mert te sem mondtad. -mosolyogtam rá.
Vissza az elejére Go down
Victoire Weasley

Victoire Weasley


Hozzászólások száma : 110
Join date : 2015. Aug. 02.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:31 pm

-Ó, hello, Jeffry! - fordultam meg lendületesen, hívogatóan mosolyogva beengedve privát körünkbe a fiút. - Éppen a Jóslástanról beszélgettünk... Elnézést, hogy is hívnak? - fordultam angyali mosollyal Savannah felé, tettetve, hogy fogalmam sincs a nevéről.
Vissza az elejére Go down
Jeffry Rye

Jeffry Rye


Hozzászólások száma : 142
Join date : 2015. Aug. 09.

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:28 pm

A könyvtár felé vettem az irányt, hogy visszavigyem az összes kikölcsönzött könyvemet (egy kicsit összegyűltek nálam).
- Máskor, ha elolvastad a könyvet, nyugodtan visszahozhatod. Nem kell megvárni, hogy összegyűljön harminc - csóválta a fejét búcsúzóul a könyvtárosnő.
- Megfontolom a tanácsát - bólintottam, majd szépen sorban visszatettem a helyükre a köteteket. Egy időre elidőztem az "Ötven trükk, amit el kell sajátítanod SVK-ból" előtt, végül csak kivettem a helyéről, hiába olvastam már el legalább egymilliószor. Már éppen mentem volna, amikor ismerős szőke hajkoronát pillantottam meg hátulról. Közelebb mentem, hogy megnézzem, kit szadiz éppen, s mivel felismertem Savannah-t, gondoltam, odalépek hozzájuk. - Mizujs, lányok?
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:24 pm

-Hát, csak úgy mindenfélét. -kissé felé tartottam az egyik jóslásos könyvet, hogy láthassa a borítóját.Tudom, fura, de engem nagyon meg tudnak nevettetni a jóslástannal kapcsolatos dolgok, mert annyira nem hiszek benne, hogy azt már tanítani kéne! -fecsegtem, bár fogalmam sincs minek kellett most ezt neki megtudnia.
Vissza az elejére Go down
Victoire Weasley

Victoire Weasley


Hozzászólások száma : 110
Join date : 2015. Aug. 02.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:20 pm

December

-Nagyon köszönöm, hogy szakítottál rám időt, rengeteget segítettél - vettem vissza a pergament mosolyogva, majd már éppen elköszönni készültem, amikor is egy érdekes kapcsolati fonál megállított.
Az agyamig egy törtmásodperccel a segítettél szó után jutott el, hogy a lány ismerte Ralph Blackwine-t, Houston-t és a korábban a mellékhelyiségben "megismert" Jordan-t is. Egy pillanat alatt sokkal ráérősebb lett nekem, hogy elhagyjam a könyvtárat.
-És, mit olvasol? - érdeklődtem kíváncsian csillogó szemekkel, kis meggyőző vélabájt csempészve a szavaimba, hogy ne tűnjön furcsának és erőltetettnek az ittlétem.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:13 pm

-No, asszem kész is. Tessék. - adtam neki vissza a lapot mosolyogva.
Vissza az elejére Go down
Victoire Weasley

Victoire Weasley


Hozzászólások száma : 110
Join date : 2015. Aug. 02.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 9:04 pm

Savannah Bay, hatodéves Hollóhátas, kviddicsező... Véla-szkenneremnek köszönhetően az információk megállás nélkül áramlottak a fejembe, miközben megingathatatlan mosollyal az arcomon, előre-hátra billegve figyeltem, ahogy a lány kitölti a kamu-kérdőívet. Ahogy kutattam a fejében, különösebben sötét titkot nem találtam, viszont az az ablakbetörős eset, ami újra és újra felbukkant az elméjében... Meglehetősen rejtélyesnek és megmagyarázhatatlannak tűnt - magamnak fejben feljegyeztem, hogy feltétlenül megkérdezzem róla McGalagonyt.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 8:59 pm

-Szia! Ó, oké. -már időm nem lett volna visszautasítani, de hát mi okom lett volna rá? Megfogtam a lapot és elkezdtem tanulmányozni. Néhány kérdésnél alig bírtam visszafojtani a kuncogásomat, olyan furák voltak. Aztán, ahogy haladtam lejjebb, kezdett komolyabbá válni a téma, legalábbis számomra, mivel eszembe juttatták az ablakbetörős éjszakai esetet. Így ennek hangulatában ikszeltem be több megközelítésben is hogy, igen, voltam már veszélyben.
Vissza az elejére Go down
Victoire Weasley

Victoire Weasley


Hozzászólások száma : 110
Join date : 2015. Aug. 02.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 8:55 pm

December

-Szia! - ugrottam be hirtelen a könyvtár egyik eldugott, csendes zugában olvasó lány látóterébe hatalmas mosollyal az arcomon. - Ne haragudj, van egy perced? A diákok biztonságának megőrzésének érdekében egy kérdőívet kellene kitöltened a mindennapi életeddel kapcsolatban; vállalod? - nyújtottam felé biztató mosollyal a pergament.
Vissza az elejére Go down
Savannah Bay
kviddicsező
Savannah Bay


Hozzászólások száma : 197
Join date : 2015. Jun. 17.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptyHétf. Okt. 26, 2015 8:51 pm

December

Mivel volt egy kis szabad időm, elhatároztam, hogy megyek és haszontalankodni egy kicsit a könyvtárban, mert már hiányzott a jellegzetes hangulata. Csak úgy olvasgattam mindenfélét, például jól szórakoztam pár mugliismeret-tankönyv tartalmán, meg őszintén megkacagtatott egy jóslástanról szóló szakkönyv. (Komolyan, a világ legmondvacsináltabb és legröhejesebb tárgya! )
Ekkor váratlanul egy szőke, számomra ismeretlen csaj perdült mellém.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:54 pm

- Nem baj, nem mondom el senkinek - legyintettem. - Utálom a macskákat.
- Én is - felelték az ikertesóim.
- Szerintem már elmentek - hallgatóztam az ajtón át. - Menjünk!
A folyosón már valóban nem volt senki, úgyhogy utána viszonylag simán vissza tudtunk menni a klubhelyiségbe.
Vissza az elejére Go down
Jordan Young
Admin
Jordan Young


Hozzászólások száma : 273
Join date : 2015. Jun. 02.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:41 pm

Halálra váltan, veszély üzemmódra kapcsoltan hallgatóztam, szaglásztam, figyeltem, mindent csináltam, csak hogy megpróbáljam belőni, hogy itt van-e még a macska és/vagy Frics a környéken, így a csukott ajtón át.
-Ez itt egy lánybudi történetesen. -állapította meg Adam, miután a pálcájával körbevilágított a helyiségben.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:34 pm

- Merlin... - kezdte Chase. A folytatást nem vagyok hajlandó leírni.
- Ide, ide, ide, ide - nyitottam ki a legközelebbi ajtót, amiről gőzöm sem volt, hogy hova vezet. (Bezzeg, ha egy rendes suliban lennénk, ahol nem vándorolnak a szobák...) Halkan behúztam magunk mögött az ajtót, majd visszafojtott lélegzettel vártuk a folytatást.
Vissza az elejére Go down
Jordan Young
Admin
Jordan Young


Hozzászólások száma : 273
Join date : 2015. Jun. 02.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:31 pm

Nesztelenül osontunk ki, különös figyelmet fordítva arra, hogy nehogy nyikorogjon az ajtó vagy a kilincs, majd nekivágtunk teljes sötétben a folyosónak. Ekkor hirtelen Frics macskája, Mrs Norris (aki vagy 50 éve nem hajlandó elpusztulni végre) vitorlázott el az egyik messzebbi folyosó kereszteződésben, akit csak a világító szemei miatt vettünk észre.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:27 pm

- Akkor menjünk. 30 másodpercünk van a könyvtárosnő és Frics között - tettem be a kistáskámba a könyveket, majd elindultunk.
Vissza az elejére Go down
Jordan Young
Admin
Jordan Young


Hozzászólások száma : 273
Join date : 2015. Jun. 02.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:24 pm

-Á, tökéletesen időzítettetek. -vigyorogtam elégedetten, miközben remegő kézzel csúsztattam ki a két szóban forgó kötetet a helyéről. Az egyiket majdnem leejtettem, de még sikeresen utánakaptam reflexből. -Na még melyikeket? A 100 kérdés és válasz az animágiáról még jöhet, meg... mondjuk ez. -szedtem elő még egyet csak úgy randomra. Legalább magamat szidom, ha mégsem megyünk vele semmire.
Vissza az elejére Go down
Brianne Stacks
kviddicsező
Brianne Stacks


Hozzászólások száma : 526
Join date : 2015. Jun. 03.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:16 pm

- 5 perc, 24 másodperc - felelte Chase. - Huszonkettő, huszonegy, húsz...
- Hagyd abba - legyintettem meg, mire hangosabban folytatta. - Vigyük egy részét, de ne az összeset. Válasszuk ki a top négyet. Animágia - Lépésről lépésre és Animágia előnyei és hátrányai még biztos, jól jöhetnek.
Vissza az elejére Go down
Jordan Young
Admin
Jordan Young


Hozzászólások száma : 273
Join date : 2015. Jun. 02.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  EmptySzomb. Okt. 10, 2015 6:10 pm

Gyorsan és halkan összegyűltünk oda, ahonnét a kék fény felvillant.
-Wáó -suttogtam megkönnyebbülten, mivel már kissé meguntam a céltalan címolvasgatást a többi polcnál. -Emberek, amúgy hány percünk van még eldönteni, hogy miket viszünk, és eltűnni? -kérdeztem Chase-t, feltételezve, hogy ő tartja számon a még rendelkezésre álló perceinket.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





  Könyvtár  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár      Könyvtár  Empty

Vissza az elejére Go down
 
Könyvtár
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Harry Potter Szerepjáték :: Játéktér :: Roxfort-
Ugrás: