Harry Potter Szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Szerepjáték

Üdv a Roxfort kapujában! Minden hasonlóan működik, mint Harry idején, azonban nem felhőtlen a hangulat egyetlen, furcsa diák miatt...
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Young-ék házatája

Go down 
SzerzőÜzenet
Jordan Young
Admin
Jordan Young


Hozzászólások száma : 273
Join date : 2015. Jun. 02.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Young-ék házatája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Young-ék házatája   Young-ék házatája EmptySzomb. Márc. 12, 2016 7:44 pm

december 23.

Sötét felhők borították az eget, érezni lehetett az érkező hó súlyát a levegőben. A tértágító bűbájjal egész elviselhető méretű poggyászomat magam után húzva baktattam fel a hegyen kanyargó utcánkon, az egyik Balaton-parti kis faluban. Meghatottan és elmondhatatlan örömmel néztem végig a jól ismert házakat, aprócska nyaralókat, melyek az utamat szegélyezték. Erre vártam, ez a hely hiányzott szeptember óta az életemből.
Alig pár tíz méter választott el, hogy hazaérjek, mikor meghallottam a kutyáim vad, lelkes csaholását és ugatását. Erre ösztönösen futni kezdtem, már amennyire ezt engedte a bőröndöm, és vadul berontottam a kapunkon. Két borjú méretű juhászkutya ugortt egyszerre a nyakamba, mire boldogan rogytam le közéjük, és hagytam, hogy véginyaljanak és szaglásszanak. Miután felkanalaztam magam közülük, felrohantam a lépcsőn és üdvözöltem a nagyszüleimet.
A szinte egytlen helységből álló alsó szintet belengte a frissen sütött sütik illata és általános karácsony előtti káosz uralkodott. Miután az általános örvendezés lezajlott, eszembe jutott a karib-tengeri utazásom, amibe végül is nagy nehezen beleegyeztem.
-Mama, akkor remélem nem felejtetted el, amit írtam, a karib-szigeteki dolgot…- kezdtem kissé bűntudatos hangon.
-Jaj, dehogy is! A sütikkel is úgy készültem, hogy tudjál vinni, meg természetesen küldünk pár házi dolgot, szörpöt, lekvárt, mint ajándék, ha semmi esetre nem kell anyagilag hozzájárulni. -vágta rá rögtön, ez megnyugtatott.
-De abból nem engedtem, hogy ne tölthessem veletek a szentestét meg még az utána napot. -jegyeztem meg mosolyogva.
-Nagyon örültünk neki, bár szinte biztosak voltunk benne, hogy így fogsz dönteni. De azért lásd be, hogy tényleg kár lenne egy ilyen lehetőséget kihagyni. -tette hozzá.
-Igen, igen… Most megyek, kipakolok gyorsan aztán jövök vissza, -mondtam, majd felkaptam a csomagomat, és a szobámba vettem az irányt.
Az estét beszélgetéssel töltöttük, bár elég nehezen tudták belőlem kihúzni a dolgok részleteit, sosem voltam túl bőbeszédű az iskola témájában. De örömmel válaszoltam minden apró kérdésükre. Persze nekem is volt sok minden, amit meg akartam tudni, hogy mi minden történt ebben a kis faluban azóta, hogy elmentem ősszel.
Vissza az elejére Go down
Jordan Young
Admin
Jordan Young


Hozzászólások száma : 273
Join date : 2015. Jun. 02.
Age : 25
Tartózkodási hely : Roxfort

Young-ék házatája Empty
TémanyitásTárgy: Young-ék házatája   Young-ék házatája EmptyPént. Jún. 05, 2015 9:31 pm

Augusztus utolsó napjai, Balatonalmádi

-Jordaaan! -a kicsi, de annál hangulatosabb családi ház teraszáról egy idős asszony kiáltott le, valamerre a sűrűn virágokkal és fákkal beültetett előkert irányába.
A hangra felkaptam a fejem, és lekászálódtam a körtefa egyik kényelmes ágáról. Egész idáig ott üldögéltem, ölemben egy vaskos növényhatározóval, és azon törtem a fejem, hogy a jobb tenyeremben pihenő fura alakú termés- feltehetően egy ritka virágé- konkrétan mitől származik. Amióta megpillantottam a kerítés tövében, teljesen lefoglalt ez a kis cucc, és lázasan kutattam. Most azonban a mamám szólított, így átmenetileg felfüggesztettem a böngészést. Egy kiszámított mozdulattal a vastag határozókönyvet a fűbe ejtettem, zsebre vágtam a termést, és szaladtam is fel hozzá.
A nagymamám egy különösen angyali teremtés volt, és akkor is ezt állítanám, ha csak egy szomszéd lenne. De Ő jóval fontosabb bármely más személynél az életemben, mivel Ő nevelt fel, három éves korom óta. Már legalább egy fejjel magasabb voltam nála, de bevallom, ahogy öregszem én is, úgy nő a tiszteletem iránta. Talpraesett, megfontolt, energikus és okos asszony. Eltűrte, sőt, támogatta a csodabogárságom, és örül annak, hogy ilyen lettem. Már kiskorom óta rettenetesen vonzott a természet minden apró-cseprő szépsége. Nemcsak tőle, hanem a nagypapámtól is, aki szintén velünk lakik, rengeteg hasznos dolgot tanultam meg. Rajongok a kertészkedésért, a virágokért és fákért, szívesen dolgozok bármit a hatalmas kertünkben. Szinte észrevétlenül szív be az agyam mindenféle szakmai információt a kertgondozással kapcsolatban, így nagyrészt az idei nyáron én tartottam karban a növényeinket. Emellett megtanultam barkácsolni, megjavítani minden fontosabb dolgot, ami bármikor jól jöhet.
Kissé szomorú vagyok amiatt, hogy ezeknek a készségeimnek nem nagyon veszem hasznát a varázsvilágban, de ilyenkor nyáron szívesen foglalatoskodom ilyenekkel. Viszont már augusztus utolsó napjait tapossuk, amit tulajdonképpen nem bánok annyira. Valahol már várom, hogy ismét átcsöppenjek egy teljesen más világba. Főleg a gyógynövénytanórák, ó, a kedvenceim… Nagyon érdekel a mágikus növények világa is, és az egyik legjobb vagyok belőle az évfolyamon. Ha valamit, akkor azt mindig lelohaszthatatlan lelkesedéssel tanulok, ha esik, ha fúj.
Ezen töprengtem, amíg átvágtam a ház előtti pázsitos részen, majd a teraszhoz vezető lépcsőn félútón megálltam.
-Azt hiszem, el kéne kezdeni a pakolást. Elvégre holnap reggel már úton leszel. - figyelmeztetett, jogosan. Egy gyengéje volt családunknak, méghozzá a mindent az utolsó pillanatra hagyást.
Felmentem a szobámba, ami tulajdonképpen nem is egy rendes szoba volt, hanem a ház felső szintjének egyik fele volt a számomra berendezve. Kissé régies, de kellemes érzetet adó fenyőlambériával volt burkolva az egész helyiség, a falakat pedig préselt virágok gyűjteménye és preparált bogarak tablói díszítették. Előszedtem a ruhásszekrényem aljából a nagybőröndöt, és tökéletesen semleges hangulatban dobáltam bele a talárokat. Fura, még sosem voltam ilyen közönyös az iskolakezdéssel szemben.
Fél óra múlva, mikor mindent útra készen összerámoltam, végre úrrá lett rajtam valamilyen érzelem. A táskát a sarokba rugdaltam, majd kimentem a szobából nyíló erkélyre, ami pont a terasz fölé esett. Kényelmes kis kuckót alakítottam ki ide az évek alatt: Egy hintaágy puha párnákkal, kaktuszok virágládákban, lampionfüzér a korlát fölött. Valamint felért idáig a lentről induló, gyönyörűen burjánzó futórózsa, ami jelentős részt eltakart mindebből a külső nézők számára. A Nap már lemenőben volt, a horizont közelében néhány lilásra színeződött felhő mögé burkolózva. Leültem a hintaágyra és hirtelen elöntöttek az emlékek. Tulajdonképpen nem voltunk semmi extra helyen, csak párszor lementünk a balatoni strandra, ami egy köpésre volt tőlünk, grilleztünk párszor az itteni pár ismerősünkkel, de nekem mégsem voltak ezek olyan fontosak. Csak az, hogy egyszerűen itt töltöttem a nyarat. Kívánni se tudtam volna jobbat. Játszhattam a kutyáimmal, barangolhattam az erdőben, rajzolhattam, tervezhettem mindenfélét. Ez nagyon-nagyon fog hiányozni az elkövetkezendő háromnegyed évben, akárcsak maga az otthonom. Miközben ezt végigpörgettem, ott egymagamban ülve, éreztem, hogy könnycseppek készülődnek a szemeimben.

Na jó, nehogy ilyen giccsesen fejezzem be a szünidőt, bőgve a naplementében, gondoltam, miközben elindultam befelé, bevágva magam után az erkélyajtót. Rájöttem, hogy mégsem akarom annyira ezt a másik világba csöppenést. Mivel, másokkal ellentétben, engem nem fog egy barát sem lelkesen várni és üdvözölni a Roxfort Express indulása előtti zsúfolt percekben.
Vissza az elejére Go down
 
Young-ék házatája
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Harry Potter Szerepjáték :: Játéktér :: Otthon-
Ugrás: